Zůstaň v pohybu! Jak přežít povykování svý koučky a neumřít na kyslíkovej dluh

10.12.2021

Klidná listopadová sobota. Tvarohový buchty zapíjíš kafem a skroluješ Facebookem. A v tom to přijde - příspěvek ve skupině, kde holky navazují spolupráci v rámci barteru. Jedna hubeňoučká blondýna nabízí svůj nový hubnoucí tréninkový program výměnou za trochu marketingu. Koučka. Oklepu se. Chvíli váhám a mnu si počínající dvojitou bradu. Hlava říká, že je líná. Zadek zase, že se nevejde do gatí. Kdo vyhrál?

Zadek. A moje životní filozofie, že všechno zlé (pohyb) je pro něco dobré (vyzkouším si koučink na vlastní kůži). Takže beru do ruky mobil a píšu pod blonďatou nabídku jeden ze svých vtipnějších komentářů, abych jako zaujala. Koneckonců koučka na svý lákadlový fotce tvrdí, že můžu cokoli. Mám tedy naději, že zhubnu i s klobásou v ruce!

Nádech a: "Ahoj, jsem copywriter, který věčně bojuje s chutí na sladký (právě jsem zdlábla tři tvarohový buchty), doma se mi práší na dvoje běžecký boty, neklouzavá podložka i činky dekorují ložnici a kalhoty se mi pořád sráží 🤭😆 Budu ti tvrdit, že nemám čas, abych zakryla, jak jsem líná. Jestli jsi kamikaze, tak se mrkni ke mně na www.nejostrejsituzka.cz a třeba i napiš."

Napsala. A to byl můj konec.

Nultý týden

Péťa je hrozně milá. Vypadá, že má naprostý pochopení pro moje faldy, lenost a ještě větší lenost. Navíc se směje mým vtípkům a vůbec na mě nekřičí. Je to ta nejlepší koučka na světě!

Pak se ale začnou objevovat první mráčky. Chce, abych už v přípravném týdnu plnila úkoly! Jak ve škole, ty jo... Ale ok, vždyť je jinak celkem milá. Popis současnýho životního stylu a cílů by ještě šel. Protože u toho sedíš a lámeš se smíchy. Z druhého úkolu jsem se ale osypala. Prej se mám zvážit, změřit a vyfotit v prádle ze všech stran!

Chvíli váháš, jestli ti to stojí za to. Zase tak tlustá nejseš, abys musela podstupovat takovýhle trauma. Ale zatneš zuby a jdeš. Samozřejmě až druhej den ráno, protože jsi někdy někde četla, že ráno váží člověk nejmíň.

Váha studí pod nohama a ty jen po jednom přivřeném očku sleduješ obrysy čísel pod tebou. Hele, ono to neni tak špatný! S dobrou náladou odjucháš pro ten krejčovskej metr. Tady bych to úplně dopodrobna nerozebírala. Bude vám muset stačit informace, že rozdíl mezi obvodem přes prsa a přes pupek je pouze 1 cm. V mém případě to znamená, že jsem plochá a ve 3. měsíci tvarohového těhotenství. No a fotky v prádle ukážu jen v případě, že se budu moct pochlubit nějakým pěkným výsledkem. Takže si asi nechte zajít chuť.

To nejhorší ale přišlo na konec. Máš si dát během týdne tři lehký pohybový aktivity, každou na 30 minut. Třeba svižnou chůzi nebo domácí protahováníčko. Přes počáteční nechuť na to přistoupíš. Chodit snad umíš a pár sedů lehů při telce taky dáš, ne?

Místo tří aktivit byly dvě, neb jednou jsem si místo tréninku radši lakovala nehty (procvičování jemné motoriky!!!). Dala jsem si dvě svižné chůze. Jak moc v pohodě se mi ťapalo, si koneckonců můžete poslechnout...

Teror přípravného týdne pokračoval plánováním konkrétního dne a konkrétní hodiny čtyř (!!!) tréninků na příští týden. Tři po 30 minutách a jeden 60minutový. Skřípu zuby, ale až po skončení videohovoru s koučkou Péťou. Ona totiž vypadá, že pořád věří, že to dám.