O mně

Když mi bylo 19, chtěla jsem spasit svět. Upřímně mě zneklidňoval vleklý izraelsko-palestinský konflikt, dojímaly hladovějící děti v Africe a štvaly předsudky lidí vůči jakýmkoli menšinám. Šla jsem tedy studovat na VŠ obor sociální práce a už během prváku jsem začala se spásou světa v místních sociálně vyloučených lokalitách. Na mnoho let jsem coby sociální pracovník zakotvila ve školství a řešila (kyber)šikany, záškoláctví, rozhádané třídní kolektivy a sborovny.


Když mi bylo 36, potřebovala jsem spasit sama sebe. Řešit těžké, smutné a někdy bohužel i zbytečné věci stále dokola už nešlo. Ne s radostí, s nadšením, s vírou, že to má smysl. Rozhodla jsem se změnit profesi. Ze dne na den. Bum a víš, že musíš. Ještě jsem si stihla nabít kokos v jedné rádoby-super-truper-dynamické firmě, abych konečně dopadla na dno a postavila se tam na vlastní nohy.


Když mi bylo 37, nepotřebovala jsem spasit vůbec nic. Za ten rok na volné noze jsem vyhrála bitvu o logo, přečetla mnoho knih o marketingu a copywritingu, vyjela na (konečně i off-line) školení o webovém copywritingu a zaplatila si on-line kurzy SEO pro copíky nebo komplexní školení Facebook marketingu. A čím víc se vzdělávám, tím víc cítím, že nevím vůbec nic 🙈 I proto se na sklonku roku 2021 rozhoduju k tomu, že se dál budu věnovat "jenom" psaní a správu sociálních sítí i reklamních kampaní přenechám těm, které to baví (a mají na to nervy).

V lednu 2022 potřebuju zahnat černý svědomí ze svýho zdražování a čekám, že mě vyléčí Roman Věžník se svým 4týdenním kurzem Cenotvorba pro freelance copywritery. Povedlo se. Při posílání faktur se cítím o něco míň blbě :-D.

Pokračuju v testování, jaký typ témat a psanýho projevu mě nejvíc ba. Víkend v Liberci na kryptoměnový konferenci nebo webinář o tunění newsletterů od Komunikace 21 mi vlévají další copy-krev do žil.


Už sleduješ můj nejostřejší Facebook? Pravidelně tam nahazuju info z branže a své nejnovější výtvory, včetně sebesatiry a zákulisních drbů. To chceš vidět!

Nejostřejší Instagram je víc prdlej, pokud to teda ještě vůbec jde...