Videospoty

Pro projekt Kraje pro bezpečný internet píšu od roku 2016 scénáře pro desetidílné vzdělávací videospoty z oblasti kyber-bezpečnosti. Na kontě mám už 60 kousků a zraju jako víno. Že jo?

Senior v kyberprostoru

První a zároveň poslední seriál, ve kterém jsem dostala i drobné angažmá jako herečka. Dost se mi to líbilo, tak jsem chtěla natočit i další sérii pro teenagery. Rejža mi ale dost netaktně oznámil "Na ty už jsi moc stará." Tak dík. Aspoň, že na tužku ještě vidím :-)

Zkroť net. Hned!

Ale jo, slavným youtuberům to v tomhle ročníku slušelo určitě víc než mě. Natáčeli s námi Lukefry, Natyla, Flabgee, Ati a Nejfake. Scénáře ode mě sice dostali, ale s nimi zároveň i volnou ruku (a pusu). Výsledek zní přirozeně a uvěřitelně.

Rodiče v síti

V době, kdy moje tužka črtala scénáře pro třetí ročník, jsem už sama byla dvojnásobnou matkou. Nárok na hlavní roli bych tedy měla, ale v konkurenci s Martinem Písaříkem jsem prostě neměla šanci ;-) A je to dobře, Martin vyzařuje klid, respekt, vstřícnost i nadhled.

Pozor na kyberprostor!

Cílová skupina čtvrtého ročníku byla definována jako "široká veřejnost". Rejžovi se z představy tolika lidí asi udělalo mdlo a herecké angažmá už nedostal nikdo. Raději si seriál ve spolupráci s grafičkou naanimoval...

Internet pod lupou

... a za rok zase, jen s vyměněnou grafičkou :-) Růžový králík v IoT továrně se stal miláčkem týmu a maskotem celého ročníku. Na tomto ročníku spolupracoval mj. Avast, díky němuž naše videa poprvé promluvila i v angličtině.

Internet pod mikroskopem

Internet pod mikroskopem volně navazuje na předchozí ročník a poodhaluje zákulisí internetové manipulace. Jak se točí deep fakes, co všechno (ne)umí SMART technika a jak se píšou falešné recenze?